Ali Koç: 85 milyonun takip edeceği süreç başlıyor!

Voleybol Milletler Ligi ve Paris Olimpiyatları öncesi Türkiye Voleybol Federasyonu bir organizasyon düzenledi. Voleybolcuların ve yöneticilerin yer aldığı organizasyonda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da yer aldı.

TVF’nin başarısına dikkat çeken Ali Koç, “Türkiye’de bu seviyede voleybol oynanıyorsa bu TVF’nin başarısıdır. Şu an ligler bitti. Kulüpleri bir yana koyduk. Şimdi 85 milyonun takip edeceği süreç başlıyor. 2023 yılı Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı spor yılıdır. Çünkü kadın voleybol takımımız dünyada birinci oldu. Bununla beraber bu bir tesadüf değil. Tesadüf başarılar nedir, bir sene bir şey tutturursun ama sonradan üzerine bir şey koyamazsın. Ama milli takımımız üzerine koya koya geldi bu duruma. Müthiş bir başarı var” dedi.

TVF’yi örnek gösterdiğini dile getiren Ali Koç, “Buraya gelmek çok zor ama daha da zoru burada kalmak. Madalya istiyoruz. Her türlü madalyaya razıyız ama olimpiyatlardan altın alırsak daha güzel olur. İnşallah diğer spor branşlarında da o başarıları getiririz. Her zaman futbol söz konusuysa voleybol federasyonumuz örnek olarak gösteriyorum. Bu federasyonun bir planı, yol haritası ve inancı var. Başarı geldikçe sponsorluklar da artıyor. Bir vatandaş olarak başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah yolumuzu açık etsin. İnşallah bir sakatlık olmadan bileğimizin hakkıyla başarılarımızı alırız” ifadelerini kullandı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ardından yaptığı konuşmada şu sözleri dile getirdi:

“Güzel düşünceleri için Ali Koç’a teşekkür ediyorum. Türk sporuna ve özellikle voleybola vermiş olduğu önemli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizim bu başarımız tesadüf değildir. Biz paydaşlarımızla, samimiyetle, adaletle bir yere varıyoruz. Başarının en büyük paydaşı kulüplerimizdir. Kulüplerimiz 8 ay oyuncuların her şeyiyle ilgileniyorlar. Bu oyuncuların bugüne gelmesinde kulüplerimizin büyük emeği var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x